Polski English Przedź do profilu MTN

Gry i zabawy (rok szkolny 2016/2017)

Puzzle historyczne

Karty pocztowe ze zbiorów MTN z wizerunkiem Łodzi (Litzmannstadt) z okresu 1939-1945

(szkoła podstawowa (klasy IV-VI), gimnazjum, 30 zł od grupy, 45 minut)

Puzzle to niecodzienna podróż w czasie i kreatywna lekcja historii, której celem jest przybliżenie historii miasta. Oglądając karty pocztowe uczniowie będą mogli zapoznać się z historią życia codziennego w Łodzi (Litzmannstadt) pod okupacją niemiecką.

Ilość dzieci w grupie:  ok 25 osób

Znajdź artefakt

(szkoła podstawowa (klasy IV-VI), gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne,  30 zł od grupy, 45 minut)

Celem warsztatów jest zapoznanie ze zbiorami Muzeum Tradycji Niepodległościowych z okresu 1939-1945 znajdującymi się na ekspozycjach i przybliżenie historii II wojny światowej. Zajęcia polegają na odpowiednim zlokalizowaniu, a następnie opisaniu przedmiotu umieszczonego na wystawie „Łódź i Ziemia Łódzka w okresie wojny i okupacji 1939-1945” lub „Radogoszcz 1939-1945”.

Ilość dzieci w grupie:  ok 25 osób

Warsztaty z wykorzystaniem planów Łodzi i Litzmannstadt

(szkoła podstawowa (klasy IV-VI), gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne.  30 zł od grupy, 45 minut)

Warsztaty z użyciem planów Łodzi i Litzmannstadt to doskonała lekcja historii, których celem jest przypomnienie nazw między innymi ulic, placów, parków. Zadaniem uczniów jest odnalezienie a następnie zaznaczenie poszczególnych punktów na planach miasta: Łodzi z lat 30. XX w.  i Litzmannstadt z 1942 r.

Ilość dzieci, młodzieży w grupie:  ok 25 osób

Miejsce: Oddział Martyrologii Radogoszcz ul. Zgierska 147.

Warsztaty: Karty pocztowe z okresu okupacji 1939-1945 w zbiorach Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi (Prezentacja multimedialna)

(szkoła podstawowa (klasy IV-VI), gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne, seniorzy,  30 zł od grupy, 60 minut)

Warsztaty to niecodzienna podróż w czasie i kreatywna lekcja historii, której celem jest przybliżenie historii miasta. Podczas zajęć dzieci, młodzież będą mieli  okazję oglądać prezentację multimedialną. Oglądając karty pocztowe uczniowie zapoznają się z historią życia codziennego w Łodzi, a także z historią karty pocztowej i zbiorami Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

Ilość osób w grupie:  ok 25 osób

Chrzest Mieszka I

(szkoła podstawowa, 30 zł od grupy, 60 minut)

Warsztaty mają przybliżać ich uczestnikom świat średniowiecznej Polski. Podczas ponad godzinnej zabawy dzieci poznają najważniejsze informacje o chrzcie Mieszka I w oparciu o wystawę czasową, zapoznają się z czasami pierwszego władcy Polski, oglądając ciekawą prezentacje multimedialną oraz rozwiązując zagadki. Uczestnicy zajęć będą także w drużynach wyklejać kolaż.

Miejsce: Siedziba Główna Muzeum, ul. Gdańska 13.

Odszukaj Artefakt

(8-16 lat, 30 zł od grupy, 45-60 minut)

Zabawa ma charakter drużynowy. Zadanie polega na zlokalizowaniu i właściwym opisaniu poszukiwanego na ekspozycji przedmiotu. Uczestnicy zabawy poruszają się po historii i realiach polski pod zaborami i w okresie I wojny światowej.

Warsztaty historyczno-modelarskie

(10-16 lat, 30 zł od grupy, 45-60 minut)

To świetna zabawa, w której uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami modelarskimi oraz wykonaniem prostych modeli sprzętu i pojazdów wojskowych z okresu II wojny światowej.

Malowanki historyczne

(5 - 13 lat, 30 zł od grupy, 60 minut)

Grupy zwiedzające nasze Muzeum będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych malowanek historycznych związanych z eksponatami znajdującymi się na wystawach. Kolorowaniu malowanek towarzyszyć będzie dodatkowe zadanie oraz zwiedzanie wystaw.

Miejsce: Siedziba Główna Muzeum ul. Gdańska 13.

We wszystkich naszych placówkach odbywa się także oprowadzanie po wystawach stałych i czasowych z udziałem pracownika muzeum w cenie 30 zł od grupy.

Uwaga: Prosimy o zgłaszanie telefoniczne lub e-mailowe grup dzieci oraz indywidualnych osób minimum 3 dni przed planowaną wizytą.

Przy jednej wizycie istnieje możliwość połączenia ze sobą dwóch rodzajów zajęć.

Kontakt:

Siedziba Główna Muzeum: