Oferta edukacyjna dla seniorów 2017/2018 - siedziba główna

Odszukaj Artefakt (wersja zaawansowana)

(grupa do 30 osób, 30 zł od grupy, 75 minut)

Zabawa ma charakter drużynowy. Zadanie polega na zlokalizowaniu i właściwym opisaniu poszukiwanego na ekspozycji przedmiotu. Uczestnicy zabawy poruszają się po historii i realiach polski pod zaborami i w okresie I wojny światowej.

Śpiewanie pieśni patriotycznych

(grupa do 30 osób, 30 zł od grupy, 90 minut)

Będzie to świetna okazja żeby przypomnieć sobie melodie znane wszystkim Polakom, które przypominają nam o ważnych wydarzeniach z historii Polski. W repertuarze pieśni z okresu zaborów, które powstawały ku pokrzepieniu serc, pieśni legionowe i inne. Dobra zabawa gwarantowana.

Wariacje plastyczne na temat kokardy narodowej

(grupa do 30 osób, 30 zł od grupy, 60-90 minut)

Podczas warsztatów każdy z uczestników wytworzy własną kokardę narodową, którą będzie mógł zabrać ze sobą. Warsztaty połączone są z krótką opowieścią o historii kokardy narodowej.

Lekcje muzealne

Łódź w czasie wielkiej wojny

(grupa do 30 osób, 30 zł od grupy, 75 minut)

Będzie to opowieść o Łodzi w czasie I wojny światowej. „Operacja Łódzka” i życie miasta po wkroczeniu wojsk niemieckich 6 XII 1914 r. Elementem lekcji jest zdobywanie plusików aktywności, osoba która zbierze najwięcej plusów otrzyma nagrodę.

Więzienie przy ulicy Gdańskiej na tle historii Łodzi

(grupa do 30 osób, 30 zł od grupy, 60 minut)

Lekcja prowadzona jest z wykorzystaniem wystawy stałej: „Więzienie przy Długiej (Gdańskiej) w Łodzi 1885-1953”. Sama lekcja przeradza się w ciekawą opowieść  o wiezieniu w różnych okresach jego funkcjonowania, w której dowiadujemy się,  jak wyglądało życie codzienne więźniów. W tle opowieści pojawia się zarys historii rozwoju przemysłowej Łodzi.

Łódź – miasto rewolucji

(grupa do 30 osób, 30 zł od grupy, 60-75 minut)

Rewolucja 1905-1907 była wydarzeniem tragicznym ale też doniosłym w dziejach naszego miasta. Dlatego też wysłuchamy opowieści na temat tego, jak radziła sobie Łódź w latach 1905-1907 i skąd wzięło się określenie „miasto rewolucji”. Lekcja odbywa się w oparciu o fragmenty wystaw stałych. Elementem lekcji jest rozwiązywanie testu wiedzy z nagrodami dla najlepszych.

Kontakt:

Uwaga: Prosimy o zapisywanie telefonicznie lub e-mailowe grup na konkretne zajęcia z naszej oferty edukacyjnej minimum trzy dni przed planowaną wizytą

Siedziba Główna Muzeum (ul. Gdańska 13)

Kamila Lutek-Urbaniak

e-mail: edukacja@muzeumtradycji.pl lub k.lutek@muzeumtradycji.pl