Ludzie czerwonego mroku-dyskusja o książce Jakub Maciejewskiego

W ramach Salonu Historycznego Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, serdecznie zapraszamy na spotkanie z cyklu Plus czy Minus - konfrontacje historyczne zatytułowane:

„Ludzie czerwonego mroku. Rewolucja Październikowa – kulisy krwawego terroru.” Rozmowa o książce Jakuba Maciejewskiego

/// 24 października 2018 r. (środa)
/// godz. 18:00
/// Siedziba główna Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, ul. Gdańska 13

Książka autorstwa Jakuba Maciejewskiego pt. „Ludzie Czerwonego Mroku” przedstawia tło tak zwanej „Rewolucji Październikowej” z 1917 r. i krwawy obraz czerwonego terroru. Dzieło wzbogacone o biografie postaci ruchu bolszewickiego i teoretyków komunizmu, przybliża Czytelnikowi wydarzenia z ówczesnego okresu. „Rewolucjonista to człowiek stracony. Nie ma własnych interesów, spraw, uczuć przywiązania, własności, nawet nazwiska” – piszę na kartach pracy Autor. W książce znajdziemy też historię narodzin komunistycznych ideologii społecznych oraz opinię Kościoła na temat poszczególnych jej doktryn. Książka opisuje również triumfy Związku Radzieckiego oraz zadaje pytania nad ostatecznym sensem leninowskiej rewolucji. Warto dodać, że autor zamieścił też opis współczesnych organizacji, których idee według niego są współczesnym odzwierciedleniem marksizmu i leninizmu.

Gość:
* red. Jakub Maciejewski (historyk, dziennikarz, publicysta Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie, redaktor dwumiesięcznika społeczno-historycznego „Arcana”)
Prowadzenie:

* dr Mikołaj Mirowski (historyk i publicysta, Muzeum Historii Polski, współpracownik Domu Literatury w Łodzi i Muzeum Tradycji Niepodległościowych).

Patronat merytoryczny:

Muzeum Historii Polski.

Patronat medialny:

Dzieje.pl, Dom Literatury w Łodzi, TVP Historia, TVP S.A. Oddział w Łodzi, Radio Łódź, Dziennik Łódzki, Gazeta Trybunalska, Obserwator Międzynarodowy, Koncept – Gazeta Akademicka, Histmag.org.