Jesień pełna emocji. Cykl Spotkani z Ożywioną Historią

projekt realizowany dzięki życzliwości naszego głównego sponsora – PZU

(udział we wszystkich spotkaniach bezpłatny)

Rzecz o Szlachcie z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej Kujawska Brać Szlachecka

Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do pokazania kultury szlacheckiej, życia i obyczajów żywych w wieku XVII. W czasie żywych lekcji historii, które odbędą się trzy, uczestnicy będą mogli zapoznać się z wytworami kultury materialnej oraz poznać mity, jakie wokół Sarmacji wyrosły. Prezentacja realizowana przez „Kujawską Brać Szlachecką” przybliży nam kulturę szlachecką, ubiór  i uzbrojenie.

Data: 26.09.2018 r. (środa)

Godzina: 9.30; 11.15; 13.00

Zapisy: edukacja@muzeumtradycji.pl

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona !!! (2 klasy)  Wydarzenie kierowane jest do VI-VIII klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjów i Szkół Średnich

Łódź w czasie Wielkiej Wojny z udziałem Stowarzyszenia - Historia Koluszek

Będzie to spotkanie dotyczące I wojna światowej widzianej oczami cywilów, czyli życie codzienne w Łodzi, wszelkie utrudnienia, komunikacja, praca i wojna. Całość prezentacji ubarwiona zostanie oryginalnymi ubraniami cywilnymi z okresu I wojny i początku XX wieku, mundurami, wyposażeniem i archiwalnymi fotografiami.

Data:18.10.2018 r. (czwartek); 5.12.2018 r. (środa)

Godzina: 9.30; 11.15; 13.00

Zapisy: edukacja@muzeumtradycji.pl

Polacy na frontach I wojny światowej z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej Łódź 1914

Będzie to opowieść o losach polskich żołnierz na frontach I wojny światowej. W czasie tego niezwykłego spotkania nastąpi pokaz umundurowania i uzbrojenia typowego żołnierza w latach 1914-1918.

Data: 22.10.2018 r. (poniedziałek); 5.11.2018 r. (poniedziałek)

Godzina: 9.00; 11.00; 13.00

Zapisy: edukacja@muzeumtradycji.pl

Interaktywny Śpiewnik Historyczny  z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej Walhalla

Będzie to okazja do świetnej zabawy. Uczestnicy spotkania poznają najważniejsze polskie pieśni patriotyczne, które powstały podczas walk o niepodległość oraz dowiedzą się o ciekawostkach historycznych z nimi związanych. Prowadzący spotkanie wystąpią w strojach historycznych, o których opowiedzą.

Data: 15.11.2018 r. (czwartek)

Godzina: 9.30; 11.30; 13.30

Zapisy: edukacja@muzeumtradycji.pl

Pokazy Szermierki Historycznej z udziałem specjalnego gościa Antoniego Olbrychskiego

Celem organizacji tego wydarzenia jest przybliżenie dzieciom i młodzieży dawnych tradycji związanych z szermierką, a będzie to możliwe po przez uczestnictwo w pokazie edukacyjnym, podczas którego zaprezentowane zostaną elementy szermierki historycznej. Pokaz poprowadzi specjalny gość: Antoni Olbrychski.

Data: 11.12.2018 r. (wtorek)

Godzina: 10.30; 12.30