Rzecz o Szlachcie z udziałem Grupy Rekonstrukcji Historycznej Kujawska Brać Szlachecka

Wydarzenie to będzie doskonałą okazją do pokazania kultury szlacheckiej, życia i obyczajów żywych w XVII wieku. W czasie żywych lekcji historii, które odbędą się trzy, uczestnicy będą mogli zapoznać się z wytworami kultury materialnej oraz poznać mity, jakie wokół Sarmacji wyrosły. Prezentacja realizowana przez „Kujawską Brać Szlachecką” przybliży nam kulturę szlachecką, ubiór  i uzbrojenie. Wydarzenie będzie miało miejsce dzięki uprzejmości naszego głównego sponsora - PZU.

Data: 26.09.2018 r. (środa)

Godzina: 9.30; 11.15; 13.00

Miejsce: ul. Gdańska 13 (MTN w Łodzi)

Zapisy: edukacja@muzeumtradycji.pl