Wakacje w Muzeum

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi i PZU serdecznie zapraszają wszystkie dzieci, młodzież szkolną i całe rodziny do spędzenia niezapomnianych wakacji w Muzeum.  Dobra zabawa gwarantowana.

Wydarzenia specjalne !!!

Warsztaty „Wczesnośredniowieczne Gry” z udziałem grupy rekonstrukcji historycznej Leśny Witeź 11.07.2018 r.

Uczestnicy zobaczą uzbrojenie wczesnośredniowiecznego wojownika i będą mogli je przymierzyć. Poznają sposoby pojedynkowania się, używając bezpiecznych zabawkowych mieczy i tarcz. Ponadto wezmą udział w turniejach i grach wczesnośredniowiecznych.

UWAGA !!! w podanym terminie odbędą się trzy warsztaty o godz. 9.15, 11.15 i 13.15. W jednym spotkaniu nie może brać udziału więcej niż 40 osób

„Dzień z rycerzami”  16.07.2018 r.

Celem organizacji wydarzenia jest przybliżenie dzieciom i młodzieży realiów życia polskiego rycerza w okresie średniowiecza. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane elementy zbroi rycerskiej i odbędzie się pokazowy pojedynek.

Dzień z grupą rekonstrukcji historycznej „Odwet-Jędrusie” 1.08.2018 r.

Celem organizacji tego wydarzenia jest przybliżenie dzieciom i młodzieży realiów życia polskiego partyzanta podczas II wojny światowej. W czasie pokazu uczestnicy zapoznają się z zarysem historii partyzantów związanych z organizacją „Odwet” i oddziałem „Jędrusie”, a następnie odbędzie się pokaz stroju i uzbrojenia typowego partyzanta. Wydarzenie przybierze formę żywych lekcji historii.

UWAGA !!! w podanym terminie odbędą się trzy żywe lekcje historii o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. W jednym spotkaniu nie może brać udziału więcej niż 60 osób.

Specjalne Warsztaty – Zabawy Plastyczne z Godłem

19.07.2018 r. i 9.08.2018 r.

UWAGA !!! w podanych terminach odbędą się po dwa takie warsztaty dla grup zorganizowanych, o godz. 10.30 i 12.30 W jednych warsztatach nie może brać udziału więcej niż 30 osób.

Specjalne Warsztaty – Poznaj Józefa Piłsudskiego

26.07.2018 r. i 23.08.2018 r.

W pozostałe dni wakacji do wyboru:

Niedźwiedź Wojtek – żołnierz II Korpusu Polskiego

(lekcja historii z elementami zabawy i warsztatów)

Celem zajęć jest pokazanie historii niezwykłego niedźwiedzia, który został żołnierzem II Korpusu Polskiego w stopniu kaprala. Uczestnicy zajęć poprzez odkrywanie, naukę i zabawę poznają historię Wojtka -  PRAWDZIWEGO ŻOŁNIERZA!!!.

Malowanki Historyczne

(warsztaty)

Grupy odwiedzające nasze Muzeum będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych malowanek historycznych. Kolorowaniu malowanek towarzyszy dodatkowe zadanie.

Czas trwania: około 60 minut

Odszukaj artefakt

(zabawa, 60 minut)

Zabawa ma charakter drużynowy. Zadanie polega na zlokalizowaniu i właściwym opisaniu poszukiwanego na ekspozycji przedmiotu. Uczestnicy zabawy poruszają się po historii i realiach Polski pod zaborami i w okresie I wojny światowej.

Czas trwania: około 60 minut

Dzień z Janem Matejką

(lekcja historii + puzzle historyczne + elementy warsztatowe)

Krótkiej opowieści o twórczości Jana Matejki towarzyszą specjalne puzzle historyczne, a na koniec wszystkich uczestników zajęć czeka zadanie plastyczne.

Medale – Nowość !!!

(pogadanka + warsztaty – 75 minut)

Na bazie eksponatów zgromadzonych na wystawach stałych Muzeum prowadzący zajęcia opowiada o wybranych medalach i odznaczeniach, po czym dzieci mają odwzorować wybrany medal w masie plastycznej.

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

Wokół Legionów Polskich – Nowość !!!

(lekcja historii + warsztaty – 75 minut)

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym były Legiony Polskie Józefa Piłsudskiego, na wystawie zobaczą umundurowanie i uzbrojenie typowego legionisty, a na koniec odbędzie się zabawa w odszukiwanie połączona z zadaniem plastycznym.

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

Opowieści o Irenie Sendlerowej – Nowość !!!

(warsztaty)

Zajęciom towarzyszy zabawa w skojarzenia wokół słowa wojna, czytanie fragmentów książki dla dzieci A. Czerwińskiej - Rydel Listy w butelce. Opowieści o Irenie Sendlerowej, zabawa familiada i zadanie plastyczne.

Miejsce: główna siedziba Muzeum ul. Gdańska 13

Przez ferie zajęcia wymienione w programie i wydarzenia specjalne są bezpłatne !!!

Pozostałe zajęcia ze stałej oferty edukacyjnej są płatne 30 zł od grupy do 30 osób

Zapisy:

e-mail: k.lutek@muzeumtradycji.pl
tel. 42 632 71 12 Dział Edukacyjny – telefoniczne godz. 8.00-15.30

Uwaga !!! do końca maja w godz. 9.00-14.00 z uwagi na prowadzone zajecia prosimy o kontakt meilowy!