Z Cyklu Rocznice Historyczne – dwie bezpłatne prelekcje w kwietniu

Z Cyklu Rocznice Historyczne – dwie bezpłatne prelekcje

1. Tadeusz Kościuszko Obywatel świata

Z okazji przypadającej w kwietniu rocznicy bitwy pod Racławicami, która miała miejsce 4 kwietnia Muzeum Tradycji Niepodległościowych Łodzi postanowiło zorganizować właśnie w tym miesiącu specjalną prelekcję poświęconą postaci Tadeusza Kościuszki, która zostanie uzupełniona o Projekcje Filmu Dotyczącego Insurekcji Kościuszkowskiej i quiz wiedzy z nagrodami dla najlepszych.

Data: 10.04.2018 r. (wtorek)

Godzina: 12.00-13.15

Miejsce: ul. Gdańska 13 (MTN w Łodzi)

Prowadzący: K. Lutek-Urbaniak (Kierownik Działu Edukacyjnego)

Zapisy: k.lutek@muzeumtradycji.pl

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona !!! (2 klasy)  Prelekcja kierowana jest do VII klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjów i Szkół Średnich

1. Rzecz o Zbrodni Katyńskiej

Związku z tym, iż w dnu 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przygotowało na ten miesiąc specjalną prelekcje poświęconą sprawie zbrodni katyńskiej, która odbędzie się 16 kwietnia.

Data: 16.04.2018 r. (poniedziałek)

Godzina: 12.00-13.00

Miejsce: ul. Gdańska 13 (MTN w Łodzi)

Prowadzący: G. Wróbel (kustosz)