Photoday Radegast

To ostatnia szansa by zobaczyć Oddział Stacja Radegast przed remontem !   Niedługo rozpoczynamy remont. Przez cały czas jego trwania dostęp do budynków ekspozycyjnych będzie niemożliwy lub bardzo utrudniony. Bardzo ciekawi nas jak Wy - nasi odwiedzający widzicie miejsce, które my oglądamy na co dzień. Dlatego już 24 marca przez cały dzień (od WSCHODU- 05:00 do ZACHOD-18:00 słońca) teren Stacji Radegast oddajemy w ręce fotografów. Specjalnie dla Was otworzymy miejsca na co dzień niedostępne, pozwolimy zajrzeć tam gdzie zwykły odwiedzający nie może.

Do waszej dyspozycji będą:

- wyjątkowo zapalimy Znicz Pamięci

- wszystkie elementy Pomnika Zagłady Litzmannstadt Getta - dawny budynek magazynowy stacji getta

- biuro Muzeum, z którego widać całą salę ekspozycyjną

- otwarty Parowóz  Ty2-702 z 1944 r.

- wagon towarowy, podobny do tych którym wywożono więźniów getta

- punkt widokowy z którego widać Pomnik z innej perspektywy

-  obszar Pomnika po zmroku, oświetlony punktowym światłem

- Tunel Deportowanych

-  historyków i przewodników, którzy opowiedzą o symbolice Pomnika

- dodatkowo wskażemy właściwe miejsce, z którego więźniowe getta byli wywożeni do obozów zagłady i koncentracyjnych

- Przypominamy, że tuż obok Oddziału Stacja Radegast znajdują się użytkowane tory Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, zachęcamy do fotografowania pociągów w ruchu.

Pokaż nam jak widzisz Stację Radegast!

KONIECZNE ZAPISY:

a.kaminski@muzeumtradycji.pl

W zgłoszeniu należy podać:

imię i nazwisko, datę urodzenia, adres e-mail i orientacyjną godzinę przybycia. Osoby niepełnoletnie (powyżej 15 roku życia) zgłaszają pełnoletni opiekunowie.

PEŁEN REGULAMIN: