Z Cyklu Rocznice Historyczne - dwie bezpłatne prelekcje w marcu

Między 7 a 15 marca 1000 roku w Gnieźnie odbył się słynny zjazd gnieźnieński, podczas którego do grobu św. Wojciecha przybył sam cesarz Otton III. Dla upamiętnienia tego wydarzenia MTN postanowiła zorganizować specjalną prelekcję „Początki chrześcijańskiej Polski – Mieszko I i Bolesław Chrobry”

Data: 7.03.2018 r. (środa)

Godzina: 12.00

Miejsce: ul. Gdańska 13 (MTN w Łodzi)

Prowadzący: G. Wróbel (kustosz)

Zapisy: k.lutek@muzeumtradycji.pl

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona !!! (2 klasy)  Prelekcja kierowana jest do VII klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjów i Szkół Średnich

26 marca 1943 roku pod warszawskim Arsenałem Grupy Szturmowe Szarych Szeregów uwolniły harcmistrza Jana Bytnara „Rudego” oraz 25 innych więźniów politycznych, przewożonych z siedziby Gestapo przy Alei Szucha na Pawiak. Upamiętnienie tej daty jest wspaniałą okazją do przypomnienia historii Szarych Szeregów w specjalnej prelekcji.

Data: 26.03.2018 r. (poniedziałek)

Godzina: 12.00

Miejsce: ul. Gdańska 13 (MTN w Łodzi)

Prowadzący: K. Czernielewski (starszy kustosz)