Z Cyklu Rocznice Historyczne - dwie bezpłatne prelekcje w lutym

Z Cyklu Rocznice Historyczne – dwie bezpłatne prelekcje

1. W dniu 14 lutego przypada rocznica przemianowania Związku Walki Zbrojnej na Armię Krajową. Z tej okazji muzeum tradycji Niepodległościowych w Łodzi postanowiło przygotować specjalną prelekcję o Polskim Państwie Podziemnym.

Data: 14.02.2018 r. (środa)
Godzina: 12.00
Miejsce: ul. Gdańska 13 (MTN w Łodzi)
Prowadzący: K. Czernielewski (starszy kustosz)
Zapisy: k.lutek@muzeumtradycji.pl
Uwaga: Liczba miejsc ograniczona !!! (2 klasy) Prelekcja kierowana jest do VII klas Szkoły Podstawowej, Gimnazjów i Szkół Średnich

2. W czasie II wojny światowej Polaków spotkały bardzo duże represje ze strony totalitaryzmu sowieckiego. Tysiące bydlęcych wagonów wypełnionych Polakami, ruszyły na Sybir. Starannie zaplanowana i systematycznie realizowana akcja zsyłek ze wschodnich terenów Rzeczypospolitej rozpoczęta została tuż po 17 września 1939 r. Pierwsza masowa deportacja Polaków miała miejsce w lutym 1940 r. W celu upamiętnienie wszystkich Polaków poddanych tej haniebnej procedurze postanowiliśmy zorganizować specjalną prelekcję „Syberia – historia zesłań Polaków”.

Data: 21.02.2018 r. (środa)
Godzina: 12.00
Miejsce: ul. Gdańska 13 (MTN w Łodzi)
Prowadzący: K. Lutek-Urbaniak (adiunkt, Kierownik Działu Edukacyjnego)