Darmowe zajęcia „Edukacyjne Spotkania z Ożywioną Historią”

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi i PZU serdecznie zapraszają  młodzież szkolną na „Edukacyjne Spotkania z Ożywioną Historią” Grudzień pełen emocji !!! w programie:

12.12.2017 r. -  godz. 10.00; 11.30; 13.00  - „Jak zostać Panem Wołodyjowskim” – z udziałem specjalnego gościa Antoniego Olbrychskiego

Celem organizacji tego wydarzenia jest przybliżenie młodzieży dawnych tradycji związanych z szermierką, a będzie to możliwe poprzez uczestnictwo w pokazie edukacyjnym, podczas którego zaprezentowane zostaną elementy szermierki historycznej. Pokazowi szermierki historycznej będzie towarzyszyła krótka prelekcja i zadania.

14.12.2017- godz. 10.00; 11.30; 13.00 – „Dawne zwyczaje muzyczne” z udziałem Marcina Twarowskiego i zespołu, z którym współpracuję.

Celem organizacji wydarzenia jest zapoznanie się z dawnymi upodobaniami muzycznymi. Zespół w strojach z epoki zaprezentuję nam przekrój muzyki, jaka królowała w Średniowiecznej Polsce. Nie zabraknie również opowieści historycznych.

19.12.2017 r. – godz. 10.00; 11.30; 13.00 - „Z życia średniowiecznego rycerza” – z udziałem Drużyny Zaciężnej Księżnej Anny

Celem organizacji wydarzenia jest poznanie życia średniowiecznego rycerza. Podczas pokazu zostaną omówione elementy zbroi i broni średniowiecznej w teorii i praktyce. Każdy element będzie można przymierzyć.  Uczestnicy pokazu będą mogli również poćwiczyć umiejętności władania bronią i obejrzeć krótki pokaz Walki Rycerskiej. A na koniec Walka z Mitami - Czyli jakie to średniowiecze naprawdę było.

Projekt odbywa się dzięki uprzejmości naszego oficjalnego sponsora: PZU

Miejsce: ul. Gdańska 13

Zgłoszenia: e-mail: k.lutek@muzeumtradycji.pl lub tel. 42 632 71 12 Kamila Lutek-Urbaniak