Polski English Przedź do profilu MTN

Serdecznie zapraszamy na Święto Wojska Polskiego w siedzibie głównej Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi 15 VIII 2017 r. – ul. Gdańska 13

godz. 12.00 – 13.30 – Wojtek – żołnierz II Korpusu Polskiego – zajęcia z elementami warsztatowymi dla rodziców z dziećmi lub dziadków z wnuczkami (od 7 lat)

Celem zajęć jest pokazanie historii niezwykłego niedźwiedzia, który został żołnierzem II Korpusu Polskiego w stopniu kaprala. Uczestnicy zajęć poprzez rozwiązywanie różnych zadań poznają postać generała Władysława Andersa i historię Wojtka -  PRAWDZIWEGO ŻOŁNIERZA!!!.

godz. 14.00 – 15.00 – bezpłatne oprowadzanie po części wystawy „Drogi do Niepodległej 1791-1921”, która dotyczy I wojny światowej i polskich walk o granice (dla młodzieży, dorosłych i seniorów)

Podczas oprowadzania zostanie położony nacisk na zaprezentowanie pamiątek związanych z walką Polaków o odzyskanie niepodległości, zarys historii legionów polskich, upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego oraz przypomnienie wielkiego czynu zbrojnego Polski, jakim była słynna Bitwa Warszawska

godz. 9.00-15.00 – bezpłatne zwiedzanie wystaw.

Tego dnia w godz. 10.00-15.00 osoby zwiedzające nasze Muzeum, które wyrażą taką chęć będą miały również możliwość spróbować swoich sił w zabawie znajdź artefakt, która została przygotowana w trzech wersjach: dla dzieci, młodzieży, dorosłych.