Żegnamy Donata Doliwę

Data wydarzenia: 01.01.1970

Bezpłatna prelekcja z Cyklu Rocznice Historyczne - "Powstanie Styczniowe"

Data wydarzenia: 01.01.1970

W dniu 22 stycznia w Muzeum z  okazji 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego odbyła się specjalna prelekcja z Cyklu Rocznice Historyczne. Podczas spotkania młodzież szkolna zapoznała się z przyczynami wybuchu powstania, jego przebiegiem i skutkami. W prelekcji wzięli udział uczniowie ...

Dofinansowanie remonu

Data wydarzenia: 19.12.2017

Ożywiona Historia: „Z życia średniowiecznego rycerza”

Data wydarzenia: 19.12.2017

Drużyna Zaciężna Księżnej Anny dziękujemy za wspaniałe zajęcia! Dzieciaki są zachwycone Projekt "Ożywiona Historia" odbył się dzięki uprzejmości naszego oficjalnego sponsora: PZU

Ożywiona Historia: Dawne zwyczaje muzyczne

Data wydarzenia: 14.12.2017

Projekt odbywa się dzięki uprzejmości naszego oficjalnego sponsora: PZU

Podsumowanie konkursu wiedzy o Tadeuszu Kościuszce

Data wydarzenia: 06.12.2017

W dniu 6.12.2017 r. w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy o Tadeuszu Kościuszce. Miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i dyplomów oraz kuratorskie oprowadzanie po wystawie czasowej „Tadeusz Kościuszko 1746-1817. Obywatel świata”.

Wernisaż "Z Łodzią w tle..."

Data wydarzenia: 08.11.2017

7 listopada odbył się długo zapowiadany wernisaż wystawy "Z Łodzią w tle..." Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie A tych którym nie udało się dotrzeć zapraszamy do bezpłatnego oglądania w godzinach pracy muzeum

Wizyta Ambasadora Francji

Data wydarzenia: 28.10.2017

Warsztaty literacko-historyczne

Data wydarzenia: 12.10.2017

Gra miejska "Łódzkie ścieżki Ziuka"

Data wydarzenia: 22.09.2017

Ponad 100 osób brało udział w grze miejskiej "Łódzkie ścieżki Ziuka" Zadania nie były łatwe ale wszyscy sobie poradzili.

Uroczystości w Chełmnie nad Nerem.

Data wydarzenia: 05.09.2017

W Lesie Rzuchowskim oddano hołd zamordowanym w obozie Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem.

OŚWIADCZENIE MTN-ŁÓDŹ W SPRAWIE PLANOWANYCH DEMONSTRACJI ONR i Obywateli RP

Data wydarzenia: 01.01.1970

W związku z informacji o manifestacji Organizacji Narodowo-Radykalnej oraz kontrmanifestacji organizowanej przez Obywateli RP planowanych na 1 września przy Oddziale Martyrologii Radogoszcz Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, dyrekcja i kierownictwo MTN-Łódź oświadcza.

Marsz Życia

Data wydarzenia: 27.08.2017