Majówka w Muzeum

W dniach 2 i 3 maja w naszym Muzeum odbyło się wydarzenie "Majówka w Muzeum".

2 maja w Święto Flagi nasi goście mieli okazje spróbować swoich sił w muzealnej zabawie "Znajdź Artefakt", w której wcielali się w detektywów, aby odnaleźć wybrane eksponaty na wystawach.

3 maja w rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 r. odbyły się warsztaty patriotyczne dla dzieci, podczas których młodzi uczestnicy poznali historie polskich symboli narodowych. W czasie warsztatów dzieciaki dowiedziały się również, że w święta narodowe do bluzki przypinamy kokardę narodową, a nie kotylion i dlaczego prawidłowa nazwa to właśnie kokarda narodowa. Ostatnim elementem tego spotkania było wykonanie własnej kokardy narodowej.

Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne podobne wydarzenie w niedalekiej przyszłości.

Autor: A. Kamiński