Polski English Przedź do profilu MTN

Wernisaż wystawy "Odbitki Prawdy"

Wczoraj (19.04.17) w naszej głównej siedzibie odbył się wernisaż wystawy „Odbitki prawdy”. Wszystkim bardzo dziękujemy za tłumne przybycie.

Wystawa „Odbitki prawdy” zapoznaje nas z poezją Karoliny Kusek oraz ilustracjami do niej wykonanymi przez dr Joannę Hrk. Ilustracje Joanny Hrk wykonane są w technice, którą sama autorka nazywa fotoilustracją . Jest to rodzaj fotografii wieloelementowej, która składa się z wielu zdjęć złożonych w jedną całość . Za pomocą komputera niweluje się ślady mistyfikacji fotomontażu. Ilustracje przyjmują formę starych fotografii ukazujących dzieci w świecie metafory ikonokrafii wojennej i dziecięcej. Zdjęcia ze starych albumów rodzinnych , bohaterów wierszy pojawiają się w odrealnionych scenach, gdzie najważniejsze staje się przechodzenie jednej materii w drugą, łączenie , przenikanie się form i kształtów, oraz gra symboli i obrazów.

Fotoilustracje pochodzą z trzyjęzycznej publikacji albumowej "Dzieci Marsa" zawierającej 50 wierszy Karoliny Kusek i ilustracje Joanny Hrk, wydanej w 2016r.

Autor: A. Kamiński