Polski English Przedź do profilu MTN

Prezentacja Drugiej Cześci Makiety Litzmannstadt-Getto

27.03.2017 miała miejsce prezentacja kolejnej części naszego projektu Makieta Litzmannstadt-Getto. Już teraz  zachwyca dbałością o szczegóły. A tak naprawdę to dopiero początek i przedsmak tego co chcemy osiągnąć, finalnie projekt ma mieć rozmiar ok 4 x 10 m i wypełniać większą cześć Stacji Radegast. To co widzimy na makiecie to fragment Łodzi w roku 1942, dokładnie fragment Litzmannstadt-Getto.

Tym razem obejrzeć można wygląd okolic Rynku Bałuckiego. Powstająca makieta to jeden z największych tego typu obiektów muzealnych w Polsce.

Rok temu zainaugurowano jej pierwszą część przedstawiającą okolice Starego Rynku. W II części pokazany zostanie obszar w granicach ulic: Bałucki Rynek, H. Berlińskiego, Organizacji „WiN” do Franciszkańskiej, Franciszkańska od Wojska Polskiego do Pasterskiej, B. Joselewicza, Krótka, B. Limanowskiego do Zachodniej, Lutomierska do Zachodniej, Łagiewnicka do Spacerowej, Młynarska do Pasterskiej, Pasterska, Zawiszy do Franciszkańskiej, Zachodnia między Lutomierską a Zgierską, Zgierska od pl. Kościelnego do Flisackiej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze stroną: www.radegast.pl

I oczywiście do odwiedzenia Stacjji Radegast Oddziału Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, wtedy na własne oczy można przekonać się o skali projektu