FINISAŻ WYSTAWY Z OKAZJI 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI

Niestety po przeszło 7 miesiacach przyszło nam pożegnać się z wystawą z okazji 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI.

Dla tych którzy nie zdążyli jej zobaczyć przygotowaliśmy krótki materiał filmowy na naszym profilu youtube

Ekspozycja wpisywała się w bardzo szeroko pojęte i różnorodne w charakterze, obchody historyczne i religijne Chrztu Polski, na terenie województwa łódzkiego. Tytułem nawiązywała ona do jednego z wezwań papieża Jana Pawła II, podczas pielgrzymek w kraju.

Ekspozycja przedstawiała zarys powstania i rozwoju chrześcijaństwa na ziemiach polskich, ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Łódzkiej i Łodzi. Wśród wielu znakomitych, oryginalnych eksponatów, znalazły się m.in.: ornat królowej Bonyantyfonarz z fundacji Jana ŁaskiegoBiblia Leopolity z XVI w., chorągwie i sztandary parafialne oraz szkolne z elementami religijnymi, a także pamiątki związane z pielgrzymkami pontyfikalnymi papieża Jana Pawła II.