Polski English Przedź do profilu MTN

VII Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu

W piątek (27.01.2017) o godzinie 12:00 w Oddziale Stacja Radegast Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, rozpoczęły się VII Dni Pamięci organizowane przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów. O 14:00 zaś w Siedzibie Głównej MTN-Łódź otwarto wystawę "Żydzi w Wojsku Polskim". W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele Knesetu oraz Parlamentu Europejskiego.

Do 31.01.2017 roku trwają w Łodzi kolejne, siódme już Dni Pamięci. Celem organizacji Dni jest wspomnienie o ofiarach Holocaustu. Głównym organizatorem jest TSKŻ-Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce. Do obchodów włączyło się również Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Uroczystości rozpoczęły się w piątek (27.01.2017) o godzinie 12:00 w Oddziale Stacja Radegast, gdzie uczestnicy złożyli kwiaty i odmówili modlitwę za zamordowanych w czasie Zagłady. O 14:00 zaś w Siedzibie Głównej MTN-Łódź otwarto wystawę "Żydzi w Wojsku Polskim" prezentującą dzieje Żydów w polskiej armii od czasów insurekcji kościuszkowskiej, po II wojnę światową. W inauguracji uczestniczyli przedstawiciele Knesetu oraz Parlamentu Europejskiego.

Autor: S. Adamkiewicz