Polski English
Przedź do profilu MTN Przedź do profilu MTN Przedź do profilu MTN Przedź do profilu MTN

Inauguracja wystawy filatelistycznej

19 stycznia zainaugurowana została wystawa "Łódź i wybitne osobistości z nią związane na znakach pocztowych (ze zbioru Stanisława Walischa)". Ekspozycja jest niezwykłą podróżą do świata znaków i znaczków pocztowych.

19 stycznia zainaugurowana została wystawa "Łódź i wybitne osobistości z nią związane na znakach pocztowych (ze zbioru Stanisława Walischa). Inauguracji towarzyszyło spotkanie dotyczące filatelistyki. Autorem zbioru jest dr inż. Stanisław Walisch, opiekę kuratorską objęła zaś kusztosz Joanna Sporczyk-Moskal.

Ekspozycja jest niezwykłą podróżą do świata znaków i znaczków pocztowych. W ramach ekspozycji pokazane są znaczki z wizerunkiem zabytkowych łódzkich budowli, pomników oraz sławnych osób związanych z Łodzią. Wśród zgromadzonych obiektów znajdują się między innymi znaczki z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, papieża Jana Pawła II, św. Faustyny Kowalskiej, znaczki z podobiznami wybitnych poetów i pisarzy: Juliana Tuwima, Władysława Reymonta, artystów malarzy: Władysława Strzemińskiego, Benona Liberskiego, Konstantego Mackiewicza, uczonych i profesorów: Tadeusza Kotarbińskiego, Natalii Gąsiorowskiej-Grabowskiej oraz wielkiej skrzypaczki i kompozytorki Grażyny Bacewicz. Na ekspozycji nie zabraknie znaczków powstałych w Getcie Łódzkim oraz znaczków solidarnościowych.

Wystawa „Łódź i wybitne osobistości z nią związane na znakach pocztowych (ze zbiorów Stanisława Walischa)” powstaje we współpracy z Pocztą Polską S. A. Region Sieci w Łodzi, Urzędem Pocztowym Łódź 4 i Zarządem Okręgu Łódzkiego Polskiego Związku Filatelistów i Kołem Łódź-Miasto. Będzie ją można zwiedzać do końca lutego 2017. ZAPRASZAMY!

 

 

« powrót do góry