Polski English
Przedź do profilu MTN Przedź do profilu MTN Przedź do profilu MTN Przedź do profilu MTN

Edukacyjne spotkanie z weteranami misji pokojowych ONZ

W dniu 24 października w głównej siedzibie Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ul. Gdańskiej 13 odbyło się kolejne spotkanie młodzieży szkolnej z weteranami misji pokojowych i stabilizacyjnych zrzeszonych w Łódzkim Kole Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. We wspomnianym dniu odbyły się dwie prelekcje, w których wzięło udział ponad 100 osób. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybycie.

Żołnierze zaprezentowali uczniom broń oraz elementy oporządzenia wojskowego będące na wyposażeniu wojsk polskich odbywających służbę w najbardziej zapalnych punktach na geopolitycznej mapie świata - od Bośni przez Irak po Kambodżę. 

Młodzież miała także okazję zapoznać się z historią ONZ . Weterani wiele miejsca poświęcili moralnym i etycznym aspektom służby wojskowej, szczególnie w trudnych realiach w jakich znajdowały się wojska rozjemcze. Narrację tę żołnierze ubarwiali i obrazowali poprzez opowiadanie o własnych doświadczeniach i przeżyciach z misji zagranicznych.

(fot. K. Lutek-Urbaniak)

« powrót do góry