Polski English Przedź do profilu MTN

Projekt "Makieta Litzmannstadt-Getto" na Pardes Festival

W dniach 16 - 21 sierpnia 2016 r. w Kazieierzy Dolnym odbyła się już czwarta edycja Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską. Marzeniem organizatorów było by choć na kilka dni powrócić do dawnego Kazimierza i jego polsko-żydowskiej historii.

W ramach towarzyszących Festiwalowi wydarzeń, na jednym ze spotkań 18 sierpnia, nasza koleżanka dr Zofia Trębacz, zaprezentowała realizowany w Muzeum projekt Makiety Liztmannstadt-Getto. Prezentacja składała się z trzech głównych części: Stacja Radegast współcześnie, jako Oddział Muzeum; historia getta łódzkiego oraz założenia, cele i wykonanie projektu makiety. Pokaz zakończył apel o przekazywanie zdjęć i wspomnień, które są kluczowe dla kolejnego, właśnie rozpoczynającego się etapu projektu.