Dzień z grupą rekonstrukcyjno - historyczną "Odwet-Jędrusie”

Dnia 10 sierpnia 2016 Muzeum odwiedziła Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Odwet-Jędrusie w ramach realizacji programu edukacyjnego Wakacje w Muzeum.

Celem organizacji tego wydarzenia było przybliżenie dzieciom i młodzieży realiów życia polskiego partyzanta podczas II wojny światowej w oparciu o historię Organizacji "Odwet" i Oddziału Partyzanckiego "Jędrusie". W czasie pokazu uczestnicy zapoznali się z zarysem historii partyzantów związanych z organizacją „Odwet” i oddziałem "Jędrusie", a następnie wzięli udział w prezentacji stroju i uzbrojenia typowego partyzanta. Dodatkowo nasi goście opowiadali o Powstaniu Warszawskim i II wojnie światowej.

Wydarzenie przybrało formę żywych lekcji historii. W godz. 9.00-14.00 odbyły się 3 takie lekcje i brało w nich udział prawie 200 osób.

Imprezie towarzyszyły warsztaty, których tematem przewodnim było hasło „Żołnierz”. Podczas warsztatów na uczestników czekały: gry planszowe, malowanki historyczne, puzzle, papierowe modele pojazdów wojskowych do złożenia.

(fot. S. Adamkiewicz)