Dzień z Rycerzami

W dniu 14 lipca 2016 r. w naszym Muzeum odbyła się impreza Dzień z Rycerzami w ramach realizacji wakacyjnego programu edukacyjnego „Przygoda z Historią-Wakacje w Muzeum”.

Celem organizacji wydarzenia było przybliżenie dzieciom i młodzieży realiów życia polskiego rycerza w okresie średniowiecza. W czasie żywych lekcji historii, uczestnicy mogli zapoznać się z kulturą rycerską, dowiedzieć się z jakiego języka pochodzi nazwa rycerz i co to jest kodeks rycerski. Podczas spotkania zostały zaprezentowane elementy zbroi rycerskiej, można było także  obejrzeć pokazowy pojedynki.

Imprezie towarzyszyły warsztaty, których tematem przewodnim było hasło „Rycerz”. Podczas warsztatów na uczestników czekały: gra planszowa, malowanki historyczne, puzzle, krzyżówka i „Ballada o Dzielnym Rycerzu” z zadaniami.

Wydarzenie miało miejsce w głównej siedzibie Muzeum w godz. 9.00-14.00. W tym czasie odbyły się 3 żywe lekcje historii. Łącznie chętnych do miłego spędzenia czasu w Muzeum było ponad 150 osób.

(fot. K. Lutek)