Stowarzyszenie Historia Koluszek

W dniu 18.10.2018 r. w naszym Muzeum miało miejsce specjalne wydarzenie gościło u nas Stowarzyszenie Historia Koluszek, które zorganizowało specjalne lekcje historyczne o Łódź w czasie Wielkiej Wojny.

Było to spotkanie dotyczące I wojna światowej widzianej oczami cywilów, czyli życie codzienne w Łodzi, wszelkie utrudnienia, komunikacja, praca i wojna. Całość prezentacji ubarwiona została oryginalnymi ubraniami cywilnymi z okresu I wojny i początku XX wieku, mundurami, wyposażeniem i archiwalnymi fotografiami. Przez cały dzień odbyło się kilka takich lekcji z udziałem ponad 150 uczniów Łódzkich szkół. Wydarzenie miało miejsce dzięki życzliwości naszego sponsora - PZU.