RZECZ O SZLACHCIE Z UDZIAŁEM GRUPY REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ KUJAWSKA BRAĆ SZLACHECKA

W dniu 26.09.2018 r. w naszym muzeum gościli specjalni goście, którzy przeprowadzili trzy żywe lekcje historii na temat polskiej szlachty. Wydarzenie to było doskonałą okazją do pokazania kultury szlacheckiej, życia i obyczajów żywych w XVII wieku. Uczestnicy spotkania zapoznali się z wytworami kultury materialnej oraz poznali mity, jakie wokół szlachty wyrosły. Prezentacja realizowana przez „Kujawską Brać Szlachecką” przybliżyła nam kulturę szlachecką, ubiór i uzbrojenie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom lekcji za przybycie, naszych gości w sumie wysłuchało ponad 150 osób. Wydarzenie miało miejsce dzięki uprzejmości naszego głównego sponsora - PZU.