Opowieści o Irenie Sendlerowej

W minionym tygodniu nasze Muzeum odwiedziły kolejne 4 grupy w ramach realizacji II etapu projektu edukacyjnego "Opowieści o Irenie Sendlerowej", były to 3 klasy z SP nr 70 i grupa z Gimnazjum nr 6 . Odbyły się trzykrotnie dwuczęściowe zajęcia skierowane do II kategorii wiekowej (klasy VI-VII SP i Gimnazjum) zajęcia poprowadzili Sławomir Gawlik i Kamila Lutek-Urbaniak. W piątek odwiedziła nas pierwsza grupa z I kategorii wiekowej (klasy III-IV SP), która miała zajęcia warsztatowe Losy Ireny Sendlerowej. Opowieść o życiu w getcie i ratowaniu dzieci, poprowadzone przez Kamilę Lutek-Urbaniak. Podczas tych zajęć zastanawialiśmy się nad pojęciem „Wojna”, poznawaliśmy fragmenty książki A. Czerwińskiej-Rydel Listy w butelce. Opowieści o Irenie Sendlerowej i tworzyliśmy Listy w butelce skierowane do Ireny Sendler. Przez cały maj odwiedzi nas jeszcze 19 grup związanych z projektem.

Nasi partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Widzewskie Domy Kultury.

Patroni honorowi projektu:

• Rzecznik Praw Dziecka