Opowieści o Irenie Sendlerowej - rozpoczęcie II etapu projektu

W dniu 17.04.2018 r. nasze Muzeum odwiedziły pierwsze dwie grupy w ramach realizacji II etapu projektu edukacyjnego "Opowieści o Irenie Sendlerowej", uczniowie VI klasy SP w Poddębicach oraz uczniowie Gimnazjum nr 26 w Łodzi. Odbyły się dwukrotnie zajęcia podzielone na dwie części. Pierwszą część zajęć lekcję muzealną wokół makiety getta "W getcie nie ma dzieci – są mali Żydzi” poprowadził adiunkt z Oddziału Stacja Radegast Andrzej Grzegorczyk.Drugą część zajęć warsztaty "Irena Sendlerowa – Sprawiedliwa wśród Narodów Świata" poprowadziła kierowniczka Działu Edukacyjnego Kamila Lutek-Urbaniak. W całym projekcie bierze udział 25 grup z 20 różnych szkół, zajęcia prowadzone w ramach projektu będą odbywać się do końca maja. W czerwcu uroczyste podsumowanie i wyniki dwóch konkursów towarzyszących projektowi, plastycznego oraz literackiego. Nasi partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Widzewskie Domy Kultury.

Patroni honorowi projektu:

• Rzecznik Praw Dziecka