Oblicza Marca ’68 – dyskusja o książce Mikołaja Grynberga

/// 21 marca 2018 r. (środa)

/// godz. 18:00

/// Siedziba główna Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, ul. Gdańska 13

Gość: * Mikołaj Grynberg – fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog. Jego zdjęcia były prezentowane niemal na całym świecie. Autor albumów „Dużo kobiet” (2009), „Auschwitz – co ja tu robię?” (2010) oraz „Ocaleni z XX wieku” (2012). Wydał zbiór rozmów „Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne.” (2014) oraz tom opowiadań „Rejwach” (2016). Od lat zajmuje się problematyką i historią polskich Żydów w XX wieku. W całej swojej twórczości przyjmuje szczególną perspektywę dialogu, koncentrując się na spotkaniu z innymi, otwarciu na ich osobiste przeżycia i historie.

Prowadzenie: * dr Mikołaj Mirowski (historyk, publicysta, Dom Literatury w Łodzi, współpracownik Muzeum Tradycji Niepodległościowych, w Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzi cykl „Warszawa dwóch Powstań”). Patronat merytoryczny: Dom Literatury w Łodzi. Patronat medialny: TVP3 Łódź, Radio Łódź, Liberté!, Dziennik Łódzki, Gazeta Trybunalska, Obserwator Międzynarodowy, Koncept - Gazeta Akademicka, Histmag.org.