Żegnamy Donata Doliwę

Z głębokim żalem informujemy, że w nocy z 22-23 stycznia 2018 roku odszedł na wieczną wartę Pan Donat Doliwa, uczestnik kampanii wrześniowej, więzień byłego hitlerowskiego Rozszerzonego Więzienia Policyjnego Radogoszcz (1943 r.). Był wieloletnim współpracownikiem i przyjacielem Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, który przez całe życie czuł się zobowiązany do utrwalania w młodym pokoleniu pamięci o tragedii II Wojny Światowej oraz o funkcjonowaniu hitlerowskiego więzienia na Radogoszczu. Kiedy tylko mógł powracał do Oddziału Martyrologii Radogoszcz. Był częstym uczestnikiem spotkań wspomnieniowych z młodzieżą i dorosłymi, których uwagę zawsze potrafił przyciągnąć. Co roku uczestniczył również w uroczystościach upamiętniających masakrę radogoską i zakończenie okupacji hitlerowskiej w Łodzi. Do ostatniej chwili współpracował z Muzeum, pomagając pracownikom przy tworzeniu nowej ekspozycji stałej dotyczącej więzienia, w którym był osadzony.

Pamięć o Nim pozostanie zawsze żywa w naszych sercach.

Dyrektor i Pracownicy Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.