Wernisaż wystawy "Tadeusz Kościuszko 1746-1817 Obywatel świata"

Wśród wielu prezentowanych eksponatów warto uwagę zwraca szczególnie osobisty notatnik Kościuszki, liczne szable, prezentowane po raz pierwszy medaliony.

Absolutna ciekawostka jest drewniany cyrkiel należący do bohatera wystawy.

Na ekspozycji zgromadzono, zarówno pamiątki po Kościuszce, jak i przedmioty upamiętniające jego postać. Większość to zbiory własne Muzeum Tradycji Niepodległościowych, ale także Fundacji imienia Tadeusza Kościuszki w Krakowie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, Muzeów Narodowych w Kielcach, Warszawie i Krakowie, Biblioteki Kórnickiej oraz kolekcji Pana Jarosława Frątczaka.
Wystawę skomponowano w ten sposób, że oprócz licznych eksponatów związanych z Tadeuszem Kościuszką widzowie będą mogli zobaczyć animacje bitew z wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, wojny w obronie Konstytucji i insurekcji, przeglądać notatki Kościuszki, a prowadzić ich po ekspozycji będzie nagrany głos lektora.