Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską Kazimierz Dolny

W dniach 16–20 sierpnia 2017 r. odbyła się piąta edycja Pardes Festival - Spotkania z Kulturą Żydowską Kazimierz Dolny – Spotkania z Kulturą Żydowską. Z dumą chcielibyśmy poinformować, że Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi uczestniczyło w nim już po raz kolejny.

W ramach towarzyszących Festiwalowi wydarzeń na jednym ze spotkań, 18 sierpnia, nasza koleżanka dr Zofia Trębacz przedstawiła następujący temat: „Porajmos – zapomniany Holokaust". Roma i Sinti w Litzmannstadt-Getto. W prezentacji nie zabrakło informacji o makiecie tzw. obozu cygańskiego, powstałej w ramach projektu realizowanego na Stacji Radegast. Wystąpienie uzyskało Patronat Honorowy Austriackie Forum Kultury. Po wystąpieniu został zaprezentowany film „Samudaripen – Sam strach” w reżyserii Anny Grażyny Suchockiej. Partnerem pokazu było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Ethnos.

Muzeum Tradycji Niepodległosciowych w Łodzi było reprezentowane przez dr Zofię Trębacz.