Święto Wojska Polskiego w siedzibie głównej MTN

15.08.17 w muzeum upamiętniliśmy Święto Wojska Polskiego.
Odwiedzający mieli okazje poznać historię Niedźwiedzia Wojtka, , który został żołnierzem II Korpusu Polskiego w stopniu kaprala. Zorganizowane było bezpłatne oprowadzanie, po części wystawy „Drogi do Niepodległej 1791-1921”, która dotyczy I wojny światowej i polskich walk o granice.

15.08.17 w muzeum upamiętniliśmy Święto Wojska Polskiego i przygotowaliśmy rozrywkę dla dużych i małych.

Nasi najmłodsi goście mieli okazje m.in. poznać historię Niedźwiedzia Wojtka, który został żołnierzem II Korpusu Polskiego w stopniu kaprala. Uczestnicy zajęć poprzez rozwiązywanie różnych zadań poznali postać generała Władysława Andersa i historię Wojtka - PRAWDZIWEGO ŻOŁNIERZA!!!.

Dla dorosłych przygotowaliśmy bezpłatne oprowadzanie po części wystawy „Drogi do Niepodległej 1791-1921”, która dotyczy I wojny światowej i polskich walk o granice. Podczas oprowadzania został położony nacisk na zaprezentowanie pamiątek związanych z walką Polaków o odzyskanie niepodległości, upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego oraz przypomnienie wielkiego czynu zbrojnego Polski, jakim była słynna Bitwa Warszawska.

W muzeum przez cały dzień, można było także wcielić się w detektywów i zagrać w grę „Odszukaj Artefakt”, przy której dobrą zabawę mieli wszyscy uczestnicy: dzieci, młodzież i dorośli.