Spędź noc w więzieniu przy Gdańskiej!

To była niepowtarzalna okazja na nocne zwiedzanie wystawy poświęconej historii budynku przy Gdańskiej 13 – dziś siedziby głównej MTN, w latach 1885-1953 więzienia.

Kto i za co trafiał do więzienia oraz, jakie warunki w nim panowały. Zwiedzający usłyszeli historię ludzi przetrzymywanych w więzieniu w różnym okresie, na przestrzeni 50. lat: w okresie carskim, II Rzeczpospolitej, II wojny światowej oraz w okresie powojennym, do 1953 r. Uczestnicy mieli niepowtarzalną możliwość wejścia do zrekonstruowanych na wystawie cel więziennych, zajrzeli do kibitki, karceru oraz przeszli się po spacerniaku. Dodatkowo uczestnicy byli częstowani sucharami oraz czarną kawą.