Polski English Przedź do profilu MTN

Dzień z Tadeuszem Kościuszką

W dniu 10.07.2017 r. w naszym Muzeum miały miejsce specjalne zajęcia „Dzień z Tadeuszem Kościuszką”, o godz. 9.30 i 11.30. Na spotkanie z polskim bohaterem narodowym w sumie przyszło 65 dzieci w wieku 7-12 lat. Muzeum postanowiło zorganizować takie zajęcia w kilku terminach wakacyjnych w powodu dwusetnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki, jaka przypada w tym roku. Na kolejne spotkania z tą postacią historyczną zapraszamy 24.07.2017 oraz 7.08.2017.
Uczestnicy warsztatów poprzez odkrywanie poznali życiorys Kościuszki. Rozwiązywali rebusy dotyczące jego udziału w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych, układali historyczne puzzle - przedstawiające wizerunek bohatera i bitwę pod Racławicami, którą dowodził w 1794 roku (jedna z najważniejszych bitew powstania kościuszkowskiego)
Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym jest patriotyzm i dlaczego Tadeusza Kościuszkę można nazwać prawdziwym polskim patriotą.