Polski English
Przedź do profilu MTN Przedź do profilu MTN Przedź do profilu MTN Przedź do profilu MTN

Wojsko Polskie w przededniu II Wojny Światowej w Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Data wydarzenia: 03.10.2013

Było to kolejne z cyklu spotkań Grup Rekonstrukcji Historycznej z dziećmi i młodzieżą szkolną, połączone ze zwiedzaniem adekwatnych do tematu wystaw, odbywające się w naszym Muzeum przy Gdańskiej. Była to druga edycja spotkania, organizowanego pod tym tytułem – pierwsza zakończyła się ...

Kolejne spotkanie z cyklu "Plus czy minus - konfrontacje historyczne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych"

Data wydarzenia: 27.06.2013

Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi chciałoby zaprosić na specjalny pokaz filmu Filipa Bajona „Poznań ‘56” a następnie na dyskusję zatytułowaną: „Poznański Czerwiec 1956 r. –pytania i refleksje”.

"Żydowscy chłopcy idziemy w bój" na Stacji Radegast

Data wydarzenia: 16.05.2013

Muzeum Tradycji Niepodległościowych zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy "Żydowscy chłopcy idziemy w bój", która odbędzie się 16 maja (czwartek) o godz. 13:00 na Stacji Radegast, al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto 12. Jest to wystawa czasowa, zorganizowana przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Warszawa w ...

Zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań z GRH w MTN pt.: „Konstytucja 3 Maja i jej obrońcy 1791-1830”

Data wydarzenia: 18.04.2013

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi chciałoby zaprosić na spotkanie pt.: „Konstytucja 3 Maja i jej obrońcy 1791-1830” To kolejne z cyklu spotkań Grup Rekonstrukcji Historycznej z dziećmi i młodzieżą szkolną połączone ze zwiedzaniem adekwatnych do tematu wystaw prezentowanych w naszym

Otwarcie wystawy czasowej "Z dziejów lotniska Lublinek w Łodzi" w Porcie Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta

Data wydarzenia: 11.04.2013

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy czasowej, przygotowanej we współpracy z Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta, które odbędzie się 11 kwietnia (czwartek) o godz. 12:00 w terminalu nr III Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta.

Wystawa "Zbrodnia i Pamięć. Bykownia- czwarty cmentarz katyński"

Data wydarzenia: 16.04.2013

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy "Zbrodnia i Pamięć. Bykownia- czwarty cmentarz katyński", która odbędzie się 16 kwietnia (wtorek) o godzinie 13:00 w Oddziale Martyrologii Radogoszcz, ul. Zgierska 147.

Wystawa "Walczące Getto 1943 w relacjach Marka Edelmana"

Data wydarzenia: 22.04.2013

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy„Walczące Getto 1943 w relacjach Marka Edelmana”, w poniedziałek 22 kwietnia o godz. 14:00 na Stacji Radegast, Oddziale Muzeum, al. Pamięci Ofiar Litzmannstadt Getto 12.

Kolejne spotkanie z cyklu „Plus czy minus – konfrontacje historyczne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych”

Data wydarzenia: 29.03.2013

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi i kino Charlie chciałoby zaprosić na specjalny pokaz filmu Pawła Chochlewa „Tajemnica Westerplatte” a następnie na dyskusję zatytułowaną: „Obrona Westerplatte – daremna ofiara czy ważny mit?”

Kolejne spotkanie z cyklu „Plus czy minus – konfrontacje historyczne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych”

Data wydarzenia: 25.01.2013

Spotkanie w ramach cyklu „Plus czy minus – konfrontacje historyczne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych” – zatytułowane „Powstanie Styczniowe w polskiej pamięci historycznej w 150 rocznicę wydarzenia”. Pokaz i dyskusja wokół filmu „Szwadron”

Kolejne spotkanie z cyklu „Plus czy minus – konfrontacje historyczne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych”

Kolejne spotkanie z cyklu „Plus czy minus – konfrontacje historyczne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych”

Data wydarzenia: 12.12.2012

Spotkanie w ramach cyklu „Plus czy minus – konfrontacje historyczne w Muzeum Tradycji Niepodległościowych” – zatytułowane „Zabójstwo Narutowicza – refleksje i pytania w 90 rocznicę wydarzenia”. Dyskusja poświęcona okolicznościom a także późniejszej recepcji jaką miało dla odrodzonej Rzeczypospolitej zabójstwo pierwszego ...

12